Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ поевтинува дизелот

Објавено

на

Дизел горивото од ноќеска на полноќ поевтинува за еден дена за литар, а цената на бензините останува непроменета, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ).

Новата малопродажна цена на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) ќе изнесува 80,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 95 и понатаму ќе се продава за 79, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 81 денари за литар.

Со одлуката на РКЕ за половина денар се намалува и малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и ќе изнесува 79,5 денари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 минути

Лишен од слобода гостиварец пријавен за закани и агресија кон поранешната сопруга

Гостиварпред 29 минути

Засилени контроли-Годинава 145 возачи во Гостивар казнети за погрешно паркирање

Вестипред 1 час

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Спортпред 2 часа

Македонија ја пречекува Малта во првиот натпревар од квалификациите за Еуро 2024

Гостиварпред 2 часа

Церемонија во Гостивар, градоначалникот на Тирана Ерион Велиај стана „Почесен граѓанин“

Вестипред 3 часа

Почна Рамазанскиот пост за муслиманските верници

Гостиварпред 15 часа

Почна со реализација планот за санација на кракот Гарска Река – Тресонче

Спортпред 17 часа

Наполи сака 150 милиони евра за трансфер на Осимен

Гостиварпред 18 часа

Гостивар ќе добие нова Национална установа Галерија за музејска дејност

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена