fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Од полноќ поевтинуваат бензините

Објавено

на

Со најновата одлука на Регулаторна комисија за енергетика која започнува да важи од ноќеска на полноќ, бензините поевтинуваат за половина денар, додека цената на дизелот останува непроменета.

Спред тоа, цената на ЕУРОСУПЕР-95 ќе изнесува 59,00 денари, а ЕУРОСУПЕР-98 ќе се продава 61.00 денари по литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ и понатаму ќе чини 50.50 денари.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!