Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ, поскапуваат горивата

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во однос на Одлуката од минатата седмица.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е
V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,50 денари/литар. Со тоа, цените после полноќ ќе изнесуваат:

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 75,00 (денари/литар)
Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 77,00 (денари/литар)
Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 65,50 (денари/литар)
Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 65,50 (денари/литар)

 

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 2 недели

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 1 недела

Филмско разбојништво во атар на Чегране, украдени над 500 кг. марихуана од фабрика за канабис

Гостиварпред 2 недели

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 2 недели

Лишен од слобода 51-годишен гостиварец поради физички напад врз неговата вонбрачна партнерка

Гостиварпред 2 недели

Заврши доказната постапка за „Ласкарци“

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец измамен од „бизнисмен“ од Скопје за 2000 евра

Гостиварпред 3 недели

Тамара Грујеска во пресрет на Јуниорски Евросонг: Со нетрпение го чекам настапот во Ница, ќе дадам максимум од себе

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 6 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nga mesnata, shtrenjtohen karburantet

Објавено

на

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) ka marrë vendim për rritjen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës në krahasim me vendimin e javës së kaluar.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98, të EURODIESEL (DEV) dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1), me rritje për 1,50 denarë/litër. Me këtë, çmimet pas mesnate do të jenë:

Benzin motori – EUROSUPER BS – 95 – 75.00 (denarë / litër)

Benzin motori – EUROSUPER BS – 98 – 77.00 (denarë / litër)

Karburanti dizel – EURODIESEL BS (DE V) – 65,50 (denarë / litër)

Vaj për djegie – Ekstra i lehtë 1 (EL-1) – 65.50 (denarë / litër)

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена