Поврзи се со нас

Гостивар

Околу 18% од граѓаните на Гостивар примиле вакцина против ковид

Објавено

на

  • Shqip

Министерството за здравство соопшти дека на територијата на цела држава една доза вакцина досега примиле 27,5 отсто од граѓаните.

Последните анализи покажуваат дека најголем процент вакцинирани граѓани има во Кавадарци 43,5 отсто, потоа следи Охрид со 42,9 отсто и Гевгелија со 41 отсто. Најмал процент вакцинирани граѓани има во Дебар 17,3 отсто, во Тетово 17,1 отсто, а во Кичево 15,8 отсто.

Состојбата на вакцинирани граѓани во останатите градови е следна: Ресен 39,8 отсто, Битола 38,9 отсто, Неготино 38 отсто, Штип 37,2 отсто, Пехчево 36 отсто, Велес 31 отсто, Демир Хисар 30,9 отсто, Берово 30,9 отсто, Скопје 30,8 отсто, Валандово 30,6 отсто, Прилеп 30,3 отсто, Пробиштип 29,7 отсто, Крушево 28,3 отсто, Кочани 25,3 отсто, Свети Николе 25,2 отсто, Делчево 24,9 отсто, Виница 24,5 отсто, Крива Паланка 23,9 отсто, Радовиш 23,2 отсто, Струга 23,1 отсто, Куманово 21,2 отсто, Струмица 19,4 отсто, Кратово 18,9 отсто, Македонски Брод 18,2 отсто и Гостивар 17,8 отсто.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Одлука за старт на постапка за концесионерство за Аква Парк во Гостивар

Вестипред 1 час

Српски Телеком основа компанија во земјава

Македонијапред 2 часа

ССМ апелира да се реши статусот на околу 4700 наставници и стручни соработници

Што, како, каде?!пред 3 часа

Неверојатни цени само за вас! – Нов Ултра леток на Ултра маркети

Гостиварпред 3 часа

Бигорски ќе го одбележи Илинден со Света литургија и Молитва за татковината

Што, како, каде?!пред 3 часа

50 % попуст на сите прегледи во Систина Офталмологија Тетово и Гостивар

Гостиварпред 4 часа

Расте бројот: 74 нови случаи на коронавирус, 7 во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Нападнат фудбалер на улица во Гостивар

Македонијапред 5 часа

МТСП: Стечајните работници кои ги исполнуваат условите за надомест со новиот Закон да се пријават во АВРСМ

Музикапред 6 часа

DJ METTO, Superhiks, Dina Jashari и Stoned Hedge вечерва на The Park Festival во Гостивар

Занимливостипред 7 часа

Најскапата порција помфрит во светот чини 200 долари

Вестипред 7 часа

„Отворен Балкан“ – една економија, без царини, без задржувања на границите и со сто проценти слободна трговија

Вестипред 8 часа

Православен празник Света Марина (Огнена Марија)

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Што, како, каде?!пред 2 недели

МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ: Нова месечна акција со БОНУС поени (16.07.21 – 15.08.21)

Гостиварпред 2 недели

Почна официјалниот дел од Галичка свадба 2021, следете го преносот во живо

Македонијапред 2 недели

Изгласан Законот за изградба на автопатите Тетово – Гостивар, Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола (ПВТ)

Гостиварпред 2 недели

Претреси и апсења на дилери на дрога во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар лишена од слобода девојка кај која е најден кокаин

Македонијапред 2 недели

Отворен привремениот граничен премин Стрезимир – Рестилица

Гостиварпред 2 недели

КОНКУРС за поезија од млади автори

Гостиварпред 1 недела

Mаж физички нападнал вработена во Службата за брза помош во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Приведен 18 годишник од гостиварско, се сомничи за обљуба на малолетна роднина

Гостиварпред 2 недели

Гостиварец ја малтретирал неподвижната сопруга и ја оставал без лекови и храна

Гостиварпред 1 недела

Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

Еден ден со..пред 6 дена

ЕДЕН ДЕН СО : Трајче Богданоски, професор по физичко и кондиционен тренер

Спортпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 2 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 3 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 3 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 6 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 6 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 10 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 10 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 10 месеци

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 12 месеци

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Гостиарскипред 1 година

ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

ФОТО ВЕСТпред 1 година

Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!