Поврзи се со нас

Гостивар

ООУ „Единство“ Гостивар креираше училишен блог за онлајн настава

Училиштата остануваат затворени додека трае вонредната состојба поради коронавирусот, но управите и наставниците прават обиди и стратегии за алтернативни начини за предавање на училишниот материјал, преку онлајн настава за учениците.

Основното училиште „Единство“ во Гостивар креираше училишен блог кадешто наставниците ги споделуваат наставните содржини од своите предмети, а се користи и опцијата за поставување на видео лекција.

Блогот функционира неколку дена и дел од учениците веќе се вклучија во ваквиот тип на настава.

Од училиштето упатуваат апел основците да го користат блогот за да ги совладуваат предвидените наставни содржини и во вонредни услови.

Училишниот блог на ООУ „Единство“ може да го најдете на следниот ЛИНК.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!