Поврзи се со нас

Гостивар

Влечна служба Мартин ги нуди бесплатно своите услуги на сите институциите кои се борат против Ковид-19

Влечна служба Мартин се приклучува кон општествено одговорната и хумана мисија, која ја имаме сите ние како предизвик во справувањето со Ковид-19. Од компанијата ги известуваат сите надлежни институции кои се борат против коронавирусот, дека 24 часа бесплатно им се достапни со нивните услуги.

„Во ова тешко време во кое се најдовме, предизвикано од коронавирус (Covid-19), од Влечна служба Мартин дооел Гостивар, ве известиме дека следејќи го примерот на нашите колеги од регионов одлучивме да помогнеме колку што можеме. Влечна служба Мартин ги нуди бесплатно своите услуги на сите институции Полиција, Брза Помош, Пожарна, Кризен Штаб и други установи и лица кои се вклучени во борба со коронавирусот и негово ширење. Сите горенаведени институции доколку имаат потреба од помош на пат, може да не контактираат на следниот контакт телефон: 070 314 490“, информираат од влечна служба Мартин.

Во услугите кои ги нуди влчната служба Мартин, спаѓаат превоз на сите возила во дефект на пат и оштетени возила на територија на Општина Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!