Поврзи се со нас

Гостивар

Општина Гостивар по судирот на локалните СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ: Не сме доделиле благодарници на лидери на партии

Објавено

на

По препукувањата меѓу ограноците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар во врска со благодарница доделена по повод 18 Ноември, Денот на ослободувањето на градот, денеска Општина Гостивар испрати демант. Во продолжение го пренесуваме во целост:

„Како Oпштина Гостивар, демантираме дека сме доделиле плакети или благодарници на некој од лидерите на политичките партии на ниво на Гостивар. Како институција, Општина Гостивар ги покри само трошоците за плакетите кои ги подготви и додели самиот Сојуз на борци на Гостивар. По судирите меѓу двата македонски политички субјекти во Гостивар, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, сакаме да им појасниме на граѓаните дека на ниту една политичка личност не сме доделиле плакети во врска со манифестацијата организирана од Сојузот на борците. Жалиме што плакетите не беа на име на Сојузот на борците и во случајов беше злоупотребено името на Општина Гостивар. Ние како институција ќе продолжиме со еднаков третман за сите, без никаков исклучок.“

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена