Поврзи се со нас

Гостивар

Оштетен „јагуар“ на гастарбајтер во Гостивар, две лица се повредени

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (6 август) во периодот од 11 до 12.55 часот во Полициската станица Гостивар, А.А.(19) од Гостивар, Ј.М.(19) од Австрија, со место на живеење во Гостивар, А.М.(18) од Гостивар, Р.Х.(25) од гостиварски Градец, со привремена работа во Швајцарија и малолетник од Швајцарија, со место на живеење Гостивар, пријавиле дека на ноќта на 5 август околу 2 и 10 часот после полноќ на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, неколку лица со тврди предмети го оштетиле возило „јагуар“ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал Р.Х., а сопатници биле останатите четири лица. Притоа, двајца од сопатниците се здобиле со повреди.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот, извести полицијата.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 48 минути

Македонија дел од кампања на Амбер Алерт Европа-Како да се постапи при исчезнување на дете

Гостиварпред 1 час

Света архијерејска Литургија во бигорскиот скит во Битуше посветен на браќата Кирил и Методиј

Парламентарни избори 2024пред 2 часа

Гласаат болни, немоќни и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните избори во 7 избирачки места

Македонијапред 3 часа

Одземен имунитетот на врховниот судија Георгиев, одобрен е и негов притвор

Технологијапред 16 часа

Топ 5 технолошки новитети кои доаѓаат во блиска иднина

Македонијапред 17 часа

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за мито

Гостиварпред 18 часа

Ноќеска во Добридол лишени од слобода машко и женско лице поради физичка пресметка

Спортпред 18 часа

Манчестер сити четврти пат по ред шампион на Англија

Македонијапред 19 часа

Поевтинуваат бензините и дизелот

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена