Поврзи се со нас

Гостивар

Ова се најдобрите ученици шахисти на општинскиот турнир во Гостивар

Објавено

на

Алиќемал Абди, ученик во ОУ „Мустафа Ќемал Ататурк“ го освои првото место на денешниот меѓуучилишен општински турнир во шах што се одржа во Гостивар. Второто место му припадна на Србиноски Даниел, додека третопласиран беше Николоски Дарио.

Како што веќе објавивме турнирот го организираше Шаховскиот клуб Гостивар со поддршка на општината, а учествуваа четириесетина ученици од гостиварските основни училишта.

Организаторите изразија задоволство од интересот на децата да учествуваат на натпреварувањето, како и од покажаната умешност во текот на одиграните партии.

 

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена