fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

ОВР Гостивар уапси жена барана со потерница

Објавено

на

Вчера (2 октомври) во 16.25 часот полициски службеници од ОВР Гостивар во долнореканското село Аџиевци ја привеле 36 годишната З.Р. која се барала со потерница за доиздржување на казна затвор во траење од една година во КПУ Затвор Идризово Скопје.

МВР соопшти за уште две приведувања на лица за издржување затворска казна. На 03.10.2020 во 6 часот врз основа на судска наредба од Основен суд-Тетово од полициски службеници од Полициско одделени Теарце бил лишен од слобода, Е.Б.(28) од с.Слатино за идржување на казна затвор во траење од шест години во КПУ-Затвор Идризово. На 03.10.2020 во 1.30 часот полициски службеници од СВР Скопје по судска наредба го лишиле од слобода А.А.(19) од Скопје за издржување на казна во КПУ Затвор Охрид.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!