fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Петок е неработен ден за православните, понеделникот за сите граѓани

Објавено

на

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ 30 април (петок), Велики Петок, петок пред Велигден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, додека 3 мај (понеделник), вториот ден на Велигден според православниот календар, е неработен ден за сите граѓани.  Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од православна вероисповед им го честита големиот христијански празник Велигден.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!