fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Планинарска тура на Бистра во чест на 8-ми Септември

Објавено

на

По повод престојниот празник, 8-ми Септември, Денот на независноста, Министерството за одбрана денес организираше планинарска тура на Бистра, под мотото „Ние сме НАТО“.

„Минатата година планинарската тура на Галичица ја правевме во очи на нашата амбиција да станеме членка на Нато и успеавме. Оваа година за прв пат го правиме тоа како членка на НАТО. Не беше лесно, беше уште потешко затоа што амбициите ни станаа поголеми, реализиравме 30 годишен сон, но тука не запираме, одиме напред. Задоволство ни е што денес, во планинарската тура ни се приклучија голем број партнери и сојузници, НАТО амбасадори, ЕУ амбасадори, аташеа“, изјави министерката за одбрана Радмила Шеќеринска.

фото:фесјбук/Министерство за одбрана

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!