fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Почнува Саемот на книгата 2019, под мотото ЧИТАЈ!

Објавено

на

Во ВИП-Арената „Борис Трајковски“ во Скопје денес ќе биде отворен 31. Меѓународен саем на книгата. Свои штандови ќе имаат седумдесетина домашни и странски издавачки куќи, а предвидени се и бројни промоции, тркалезни маси, средби со автори и други настани. За посетителите ќе бидат понудени разни изданија: белетристика, поетски книги, стручна литература, енциклопедии, литература за деца.

Во фокусот на годинешното издание ќе биде унгарската книжевност, која ќе биде претставена на штанд на Унгарската амбасадa. Посетителите ќе имаат можност да се сретнат со унгарските авторите Едина Сворен и Ласло Багоши.

Влезницата за Саемот чини 30 денари, додека за организирани посети на ученици е 20 денари. Работно време е од 10 до 20 часот.

Саемот на книгата 2019 ќе трае до 14 мај.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!