Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Поројните дождови во Истанбул зедоа една жртва, Капали чаршија под вода

Турскиот град Истанбул денес беше погоден од поројни врнежи, кои го поплавија градот и предизвикаа низа проблеми во сообраќајот и напојувањето со електрична енергија.

Тамошните медиуми информираат дека едно лице го загубило животот, а телото било пронајдено во поплавен подвозник.

Под вода е и познатата Капали чаршија.

 

фото: Anadolu Ajansı

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!