Поврзи се со нас

Вести

Поројните дождови во Истанбул зедоа една жртва, Капали чаршија под вода

Турскиот град Истанбул денес беше погоден од поројни врнежи, кои го поплавија градот и предизвикаа низа проблеми во сообраќајот и напојувањето со електрична енергија.

Тамошните медиуми информираат дека едно лице го загубило животот, а телото било пронајдено во поплавен подвозник.

Под вода е и познатата Капали чаршија.

 

фото: Anadolu Ajansı

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно