fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден 30 годишен пешак во несреќа во Гостивар

Објавено

на

Гостиварец завршил во болница со повреди здобиени во сообраќајна несреќа. Како што соопшти полцицијата, вчера (27 октомври) околу 12 часот и 30 минути, на улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар, патничко моторно возило „мерцедес“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 56-годишниот гостиварец Х.Б, удрило во 30-годишниот Е.И. од Гостивар (пешак).

Повредениот пешак е пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!