Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден гостиварец, излетал од патот со „хјундаи“

Објавено

на

Гостиварец завршил со повреди во болница по сообраќајна несреќа што се случила вчера (26 ноември). МВР соопшти дека околу 16.15 часот на автопатот Гостивар-Тетово, пред клучка „Камењане“ патничко моторно возило „хјундаи“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 53 годишниот А.Б. од Гостивар излетало од патот.

„Со тешки телесни повреди се здобил возачот А.Б., кој е пренесен во клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Тетово.“, извести МВР.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Македонијапред 32 минути

Четврти ден штрајк на приватните специјализанти, осуда за притисоците

ИЗБОРИ 2024пред 1 час

Скратени часови на 23 април и 7 мај во училиштата во кои ќе се гласа на изборите

Гостиварпред 2 часа

Какво културно наследство „крие“ Гостивар – Изложба на фотографии и разгледување на Саат Кулата

Гостиварпред 4 часа

Изгубена или украдена? Со картичка на гостиварец некој си пазарувал во маркет во Тетово

ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Денес почнува кампањата за Парламентарните избори

Здравје и убавинапред 8 часа

Сремуш – одлично средство за чистење на организмот после зимските месеци

Македонијапред 8 часа

Прилагодена брзина и внимателно возење по влажните коловози

Македонијапред 20 часа

Вечерва значително посвежо време, инфо за измерени температури и прогноза за утре

Здравје и убавинапред 21 час

Дали замрзнатото овошје и зеленчук е исто толку добро како и свежото?

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I lënduar një gostivaras, ka fluturuar nga rruga me “hjundai”

Објавено

на

Një gostivaras ka përfunduar me lëndime në spital pas një aksidenti automobilistik që ka ndodhur dje (26 Nëntor). MPB-ja ka njoftuar se rreth orës 16:15 në magjistralen Gostivar-Tetovë, përballë kryqëzimit “Kamenjane”, automjeti i pasagjerëve “Hyundai” me targa të Gostivarit i drejtuar nga 53-vjeçari A.B. nga Gostivari ka dalë nga rruga.

“Lëndime të rënda trupore ka pësuar shoferi A.B. dhe është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës për tretman mjekësor. Inspektim është kryer nga ekipi i SPB-së së Tetovës”, njofton MPB.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена