Поврзи се со нас

Гостивар

Повреден работник во производствен погон во Гостивар

Вчера (10 февруари ) во 15 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека десетина минути пред тоа во гостиварска фабрика, додека монтирале опрема во производствен погон, се повредил Б.Т.(32) од Гостивар, соопштуваат од полицијата.

Повредениот работник пренесен е во гостиварската болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!