Поврзи се со нас

Македонија

Повторно поскапуваат горивата!

Објавено

на

Со одлука на регулаторната комисија малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 1,73%.
Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, поскапуваат за 2,00 ден/литНовата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 86,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 88,00 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ се зголемува за 1,50 ден/лит, и изнесува 87,00 ден/лит.
Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за 1,00ден/лит, и изнесува 85,00 ден/лит.
Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС, се зголемува за 0,510 ден/кг, и со тоа изнесува 52,294 ден/кг.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена