Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 14/08/2019 | 12:37

Повторно пријавен физички напад во Гостивар

Во гостиварската полиција вчера е пријавен уште еден физички напад. Како што информира Секторот за внатрешни работи, шеесетгодишниот Л.Н. од тетовско Долно Седларце, околу 10 часот и 40 минути, пријавил дека во Гостивар бил физички нападнат од 35-годишниот Е.С. од селото Врапчиште. Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот и најавуваат поднесување на соодветна пријава.

Ова е трет одделен случај на физички напад на гостиварското подрачје во изминатите неколку дена. Претходно во Градец беше нападнато семејство, а во Врапчиште беше регистрирана тепачка меѓу малолетници.

Напишете коментар