fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пред нас е сончева работна недела

Објавено

на

После минусните температури минатата седмица, во работната недела која е пред нас, не очекува ведро и сончево време.

Денеска е понеделник, 22 февруари, 53-иот ден во годината, до крајот на оваа година остануваат 312 денови. Утринава беа измерени 0 степени, највисоките дневни ќе се искачат до 14-от степен. Времето ќе биде сончево и тивко.

Истите временски прилики ќе се задржат преку целата недела, со благ раст на температурите кои ќе се движат помеѓу 2 и 15 степени целзјусови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!