Поврзи се со нас

Гостивар

Прекин на струјата утре (петок) во делови од Гостивар

Објавено

на

Електродистрибуција информира дека утре, (19-ти мај) екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локации во гостиварскиот регион, поради што ќе има прекини на струјата.

Конкретно: Во периодот од 8 часот и 45 минути до 12 часот и 30 минути без електрична енергија ќе биде: дел од улица „Сретко Крстевски“, улица „Светозар Пепоски“, населба Седма Зона (покрај каналот), улица „Илинденска“ (спроти средното техничко училиште и на излез од Гостивар)

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена