Поврзи се со нас

Гостивар

Прекин на струјата утре (петок) во делови од Гостивар

Објавено

на

Електродистрибуција информира дека утре, (19-ти мај) екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локации во гостиварскиот регион, поради што ќе има прекини на струјата.

Конкретно: Во периодот од 8 часот и 45 минути до 12 часот и 30 минути без електрична енергија ќе биде: дел од улица „Сретко Крстевски“, улица „Светозар Пепоски“, населба Седма Зона (покрај каналот), улица „Илинденска“ (спроти средното техничко училиште и на излез од Гостивар)

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена