Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Објавено

на

Времето денес (петок) претпладне ќе биде умерено облачно. Преку денот ќе преовладува сончево со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 9 до 20 степени.

Утре (сабота) ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе достигне 22 степени.

Во недела претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец, кој во периодите на пороен дожд ќе засилува. Температурата ќе остане непроменета.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена