Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прекини на струјата денес во делови од Гостивар

Компанијата ЕВН Македонија информира дека во текот на денешниот ден (9 мај) поради изведување зафати на електро-дистрибутивната мрежа, во делови од Гостивар ќе има прекини во снабдувањето со струја.

Електрична енергија ќе нема: од 10 до 12 часот на ул„18 Ноември“(кај полицијата), ул „Илинденска“ (кај пицерија Долчино) и дел од ул „Сретко Крстески“.

Од 13.30 до 15.30 часот на дел од ул „Браќа Блажевски“ и „18 Ноември“

Од 9 до 14 часот во дел од селото Дебреше (од црквата надолу кон џамијата)

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!