fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прекини на струјата денес во делови од Гостивар

Објавено

на

Компанијата ЕВН Македонија информира дека во текот на денешниот ден (9 мај) поради изведување зафати на електро-дистрибутивната мрежа, во делови од Гостивар ќе има прекини во снабдувањето со струја.

Електрична енергија ќе нема: од 10 до 12 часот на ул„18 Ноември“(кај полицијата), ул „Илинденска“ (кај пицерија Долчино) и дел од ул „Сретко Крстески“.

Од 13.30 до 15.30 часот на дел од ул „Браќа Блажевски“ и „18 Ноември“

Од 9 до 14 часот во дел од селото Дебреше (од црквата надолу кон џамијата)

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!