Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 06/12/2018

Прекини на струјата во неколку населби во Гостивар и делови од села

ЕВН Македонија информира дека заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, денес (6 декември) ќе има прекини на струјата во гостиварскиот регион.

Од 9.30 до 12.30 часот, без електрична енергија ќе останат населбите Фазанерија, Бањешница и Грудајца. Од 8.45 до 14.30 часот, струја нема да има во дел од селото Чајле, кај амбулантата, додека во периодот од 9.30 до 15.30 во дел од Дебреше.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*