fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Прекршувања и на изолација и на полициски час во Гостивар

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие,  според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 94 лицa, од кои во тетовско 58, а во гостиварско 36 изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6  од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 65 лица во Тетово и на 35 лица во Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државен санитарен инспекторат. Контроли им биле извршени во тетовско на 543 и во гостиварско на 374 лицa со вакви решенија и при тоа  било констатирано дека три лица во гостиварско Форино не ги почитувале  решенијата за изолација.

Во периодот од 20 часот вчеравечер до 5 часот утрово регистрирани се 2 прекршувања на полицискиот час во Тетово и 4 во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!