fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Денот што го чекавте! Отворени новите УЛТРА МАРКЕТИ во Гостивар, одлична понуда и квалитет, прифатливи цени

Објавено

на

Денеска свечено започна со работа новиот хард-дисконт малопродажен ланец на Ултра маркети во Гостивар, кои со фантастичната понуда на кондиторски производи по прифатливи цени, пријатниот персонал и убавата атмосфера несомнено ќе прераснат во омилено место за пазарување на гостиварци.

Отворени се три нови маркети, кои се наоѓаат на следните локации:
Локација 1 : населба Питарница
Локација 2: населба Млаки
Локација 3: ул. Сретко Крстески бр.38

По повод отворањето, Ултра маркетите изготвија одлична понуда на производи со попусти во ограничени количини. Помеѓу производите кои ќе се најдат во понудата се и различни типови на детергенти, вина, чоколади, свежо овошје и зеленчук и останати продукти потребни за домот и семејството. Следуваат и одлични акции и дополнителни пријатни изненадувањa за кои навистина вреди да ги посетите маркетите.

Задолжително е почитување на сите мерки: носење заштитна опрема, соодветна социјална дистанца. Наша препорака е да си направите и посебен список за пазарување за да не пропуштите некоја супер понуда.

Ултра маркетите обезбедуваат 30 нови работни места и планираат отворање на уште неколку маркети во Гостивар и околината кои ќе обезбедат дополнителни вработувања.

Ултра маркетите нудат фантастични цени за производи со исклучително висок квалитет, па доколку одлучите економично да го планирате својот буџет, а воедно квалитетот ви е на прво место, тогаш пазарувањето во Ултра е вашиот најдобар избор.

Ултра летокот на Ултра Маркети по повод свеченото отворање може да го погледнете ТУКА.

(комерцијална објава)

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!