Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во Неготино полошко

Објавено

на

Вчера (9 октомври) во 15 часот и 50 минути, 18 годишник од селото Калиште во СВР Тетово пријавил дека околу 12 часот и 40 минути во гостиварско Неготино полошко физички бил нападнат од 32-годишен жител на ова село.

Според пријавеното, напаѓачот му го оштетил и негово патничко моторно возило „смарт“ со гостиварски регистарски ознаки. Се расчистува случајот и против инволвираните ќе следуваат поднесоци, соопшти СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена