Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавени физички напади во училиште и на улица во Гостивар

Објавено

на

Четириесет и петгодишниот гостиварец А.В. вчера (29 декември) во СВР Тетово пријавил дека во основно училиште во Гостивар, каде учел неговиот малолетен син, на 27-ми овој месец околу 14 часот бил физички нападнат од негов соученик, кој му се заканил и со остар предмет.

Вчера (29 декември) во 19 часот и 30 минути, Н.И.(49) од гостиварска Симница во СВР Тетово пријавил дека на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар бил физички нападнат од едно лице.

Полицијата соопшти дека се расчистуваат и документираат случаите.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Животпред 4 недели

Дворот на Василески во Гостивар е рај за очи и душа! Уникатно катче кое дише со љубов и внимание

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Пензионерите во Гостивар учеа како самостојно и безбедно да користат интернет

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 4 недели

ОВР Гостивар лиши од слобода 3 лица под сомнение за дивоградба

Гостиварпред 3 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të raportuar sulme fizike në shkollë dhe në rrugë në Gostivar

Објавено

на

Dyzet e pesë vjeçari A.V., banor i Gostivarit  dje (29 dhjetor) në SPB të Tetovës ka raportuar se në shkollën fillore në Gostivar, ku mëson djali i tij i mitur, më 27 të këtij muaji rreth orës 14 është sulmuar fizikisht nga shoku i tij i klasës, i cili e ka kërcënuar me objekt të mprehtë.

Dje (29 dhjetor) në ora 19:30, N.I. (49) nga  Simnica e Gostivarit në SPB Tetovë ka raportuar se në rrugën “Goce Dellçev” në Gostivar është sulmuar fizikisht nga një person.

Policia thotë se rastet janë duke u zbardhur dhe dokumentuar.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска

Популарно изминативе 100 дена