fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец за издржување казна затвор од 6 години

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера (5 октомври) во 19.50 часот, полициски службеници од Одделението за потраги Гостивар врз основа на судска наредба го привеле Ќ.А.(60) од Гостивар за издржување казна затвор од 6 години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” по член 215 од Кривичниот законик.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!