Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен полицаец во Гостивар – зел 20 евра поткуп за наводен прекршок

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, во соработка со Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди вчера (22 септември) го лишиле од слобода 50 годишниот А.Б., полициски службеник вработен во Регионален центар за гранични работи Запад, поради сомнение за злоупотреба на  службената должност.

„На 21.09.2019 околу 16.20 часот, на регионалниот пат Маврови Анови – Дебар, А.Б. надвор од работното време, облечен во полициска униформа, запрел патничко возило „киа“ со охридски регистарски ознаки, што го управувал холандскиот државјанин П.В.Н. 61-годишен и за наводен сообраќаен прекршок му земал поткуп од 20 евра. По преземени мерки и дејствија, осомничениот полициски службеник со кривична пријава е предаден на надлежен судија на претходна постака.“, соопшти МВР.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!