Поврзи се со нас

Гостивар

Приведена жена во Гостивар поради кражба во трговски објект

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (22.05.2023) околу 20.30 часот на улица „Железничка“ во Гостивар, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода 46-годишната гостиварка С.Ѓ.

Таа се сомничи дека извршила кражба во трговски објект во Гостивар, при што одзела повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против жената ќе следува соодветен поднесок, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена