Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведени гостиварци во тетовско поради марихуана

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера (5 мај) околу 19 часот и 45 минути, во тетовското село Долно Палчиште, ги лишиле од слобода 37-годишниот Г.К. од гостиварското село Здуње и 18-годишната гостиварка Е.А, кои биле во паркирано возило со гостиварски регистарски таблици.

Полицијата информира дека при извршен преглед, кај девојката била пронајдена марихуана и дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!