fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Пронајдено големо количество на оружје и муниција во струшко

Објавено

на

Вчера, околу 12 часот во нива меѓу селата Франгово и Калишта, струшко, полицијата пронајде поголемо количество на на муниција, гранати и рачни ракетни фрлачи.

„На 20.08.2020 во нива во близина на патниот правец помеѓу с.Калишта и с.Франгово-Струга, по оперативни сознанија пронајдени се 138 гранати за рачен фрлач на гранати, 41 метални сандаци со муниција со калибар 7,62 и 12,7 мм, 30 испукувачи РПГ, 130 полнења за гранати, 760 парчиња куршуми со калибар 20мм“, стои во соопштението на МВР.

Известено е Основното јавно обвинителство – Струга и Дирекцијата за заштита и спасување и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!