Поврзи се со нас

Гостивар

Се множат пријави за физички напади и агресија во Гостивар

Објавено

на

Изминатиот период зачестени се пријавите за физички напади и агресија на подрачјето на Гостивар. И вчерашниот ден не поминал без случај на напад.

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (25 април) околу 17 часот и 50 минути го лишиле од слобода 54-годишниот гостиварец Б.С., кој претходно бил пријавен од 44-годишниот Ф.Ф. од Гостивар дека заедно со неговиот брат А.С.(28) се однесувале агресивно во неговиот деловен објект и му се заканувале. Нешто подоцна, А.С. се пријавил во Полициската станица Гостивар.

Полицијата извести дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена