Поврзи се со нас

Македонија

Се намалуваат цените на горивата

Објавено

на

Малопродажната цена на ДИЗЕЛ горивото од полноќ се намалува за 2 денари, на бензинот ЕУРОСУПЕР 95 за 1, а на ЕУРОСУПЕР 98 за 1,5 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Новата цена на дизелот ќе биде 69 денари, ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава за 80, а ЕУРОСУПЕР  98 за 82 денари за литар.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство не се менува и останува 68 денари.

За 0,362 денари поевтинува Мазутот и еден килограм ќе чини 41,075 денари.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена