fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Се судриле три возила, па настанала тепачка – во ПС Гостивар приведени 5 лица

Објавено

на

Пет лица завршиле во полициска станица, по регистрирана сообраќајна несреќа и инцидент. Полицијата соопшти дека вчера (12 јануари) околу 18 часот и 30 минути во Полициската станица Гостивар од слобода биле лишени: две машки лица на возраст од 44 и 19 години и две женски лица на возраст од 44 и 22 години – сите од Скопје како и 52 годишник од гостиварска Лакавица, поради сомнение за нивна инволвираност во насилство, кое околу 14 часот се случило  на регионалниот пат Брана- Маврово.

„На насилството му претходела сообраќајна несреќа со учество на три патнички возила: „фолксфаген пасат“ со скопски регистарски ознаки, „мицубиши“ со гостиварски ознаки и „мицубиши пајеро“, исто така, со гостиварски ознаки. СВР известува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!