fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Се запалил камион на патот Гостивар-Тетово

Објавено

на

Денеска (13 јануари) во 6 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека на патот Гостивар-Тетово, во близина на клучката за Жеровјане, се самозапалило во движење товарно моторно возило „волво“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 43-годишниот Т.Н. од охридски Лескоец, а во кое како сопатник се наоѓало уште едно лице од Кичево.
Полицијата информира дека огнот најпрво пламнал во предниот дел на моторот, а потоа се проширил и на кабината и приколката. Нема повредени, а со интервенција на тетовските и гостиварските пожарникари, пожарот целосно е локализиран.
Увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!