Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

#Седидома: Македонски филмови во онлајн понуда од Кинотека

Значајни филмски остварувања од македонската кинематографија од вчера Кинотека ги става на располагање на граѓаните да ги погледнат онлајн додека се дома поради коронавирусот. “Среќна нова 49-та“, “Тетовирање“, “Џипси меџик“, “Филмови од браќа Манаки“ се дел од насловите кои може да се најдат во понудата на домашни филмови од Кинотека на Македонија.

“Поддржете ги здравствените работници во борбата против вирусот КОВИД -19. Седете дома и гледајте македонски филмови“, порачуваат од Кинотека.

Филмовите може да се погледнат на следниот линк.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Зголеми
Контраст
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!