Поврзи се со нас

Занимливости

#Седидома: Три предлог филмови за викенд – Три серијали кои вреди да се погледнат

Некои филмски изданија се вечни, а такви остануваат поради различни причини. За овој викенд, наместо три филмови ви предлагаме три филмски серијали кои со сигурност ќе го одвлечат вашето внимание и ќе ви „украдат“ некој час, додека почитувајќи ги препораките седите дома.

ДРЖАВНИ СЛУЖБЕНИК

Ова е модерна и возбудлива приказна за агентите на славната БИА во Белград, кои секојдневно ги отстрануваат најопасните закани за Србија и безмилосно тргуваат со информации дури и со традиционалните непријателски разузнавачки служби зад очите на јавноста, каде може да се направат разлики помеѓу искусните и новите генерации на разузнавачки агенти, како и данокот кој го плаќаат вработените во овие служби.

LA CASA DE PAPEL

„Куќа од хартија“ е најгледаната серија од не-англиско подрачје и една од најгледаните серии воопшто на Netflix. Мозокот на операцијата во оваа шпанска серија е мистериозен и интелигентен човек познат по прекарот „Професор“ кој собира група од осум талентирани криминалци со дебели досиеа за заедно да го направат најидеалниот грабеж во историјата. Целта на грабежот е националната печатница за евра на Шпанија, во која за заложници ги земаат вработените во печатницита, целта е преговарајќи со полицијата да се задржат 10 дена во објектот, период за кој впрочем со заложниците печатат нови евра како не би го оштетиле шпанскиот народ, планот е бегство со 2,4 милијарди евра.

БЕСА

Урош Периќ во серијата е семеен човек од Белград, со две деца. На службено патување во Црна Гора му се случува сообраќајна несреќа во која животот ќе го загуби Бесијана, ќерка на наголемиот шеф на албанската мафија во регионот, Дардан Бериша. За да избегне одмазда и да го спаси животот на неговото семејство, Урош се согласува да стане професионален убиец кој ќе ги елиминира непријателите на Дардан. Додека полицаецот Петрит Кочи, скоро цела своја кариера ја посветува на апсењето на Дардан, крвната освета е присутна насекаде, за која единствен спас гледаат во беса-та.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!