Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 02/05/2019 | 13:26

Седумгодишно дете нападнато од куче скитник во паркот во Гостивар

Регистриран е уште еден случај на напад од бездомно куче во Гостивар.

Вчера околу 15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во паркот во близина на спортската сала во Гостивар, 7-годишно дете од селото Добридол, било каснато од куче скитник во пределот на грбот.

Напишете коментар