fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Тешко повреден 28 годишник во несреќа на патот Маврови Анови-Дебар

Објавено

на

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчеравечер на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар.

Како што информира МВР, во 21.10 часот, пред Ростушки мост, патничко возило „Форд Фокус“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 28 годишниот Г.Ш. од селото Врбјане, удрило во метална заштитна ограда. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот  Г.Ш., кој бил пренесен во Медицинскиот центар во Гостивар, а потоа и во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди се здобиле сопатниците Б.Ш. и Ф.С.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!