fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Силен земјотрес со епицентар во Албанија го стресе Гостивар

Околу 4 часот утрово силен земјотрес ги вознемири жителите на Гостивар и западниот дел од државата.

Земјотрес со интезитет од 6.4 степени по Рихтер, со епицентар во Јадранското море, на 30 километри  од Тирана, во близина на Драч, Албанија. Во текот на ноќта, серија на земјотреси ја имаа погодено Албанија.

Земјотресот е почувстуван и на териториите на Црна Гора, Србија, Косово, Бугарија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Италија.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!