Поврзи се со нас

Гостивар

Силен земјотрес со епицентар во Албанија го стресе Гостивар

Околу 4 часот утрово силен земјотрес ги вознемири жителите на Гостивар и западниот дел од државата.

Земјотрес со интезитет од 6.4 степени по Рихтер, со епицентар во Јадранското море, на 30 километри  од Тирана, во близина на Драч, Албанија. Во текот на ноќта, серија на земјотреси ја имаа погодено Албанија.

Земјотресот е почувстуван и на териториите на Црна Гора, Србија, Косово, Бугарија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Италија.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!