fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Силни земјотреси утрово на југот на Албанија

Објавено

на

Граѓаните во јужниот дел на соседна Албанија утрово ги разбуди серија земјотреси.

Првиот е регистриран во 6 часот и 27 минути, со јачина од 4.9 степени според Европската макросеизмичка скала, на 18 километри јужно од Корча, на самата граница меѓу Албанија и Грција. Потресот бил на длабочина од 4 километри.

Вториот следувал неколку минути подоцна и бил со интезнитет од 5 степени. Земјотресите биле почувствувани и во македонските градови: Охрид, Струга и Ресен.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!