Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 04/01/2018 | 14:37

Синиша Михајловиќ доби отказ во 1 часот по полноќ

Веќе бившиот тренер на Торино, Синиша Михајловиќ после вчерашниот пораз од Јувентус во купот на Италија доби отказ од управата на торинскиот прволигаш поради лошите резултати. Италјанските медиуми пренесуваат дека спортскиот директор на Торино, Џанлука Петраки, во еден часот по полноќ, го повикал Михајловиќ и му соопштил дека ја изгубил работата.

Дополнителен момент со кој си гo убрза отказот е и вчерашното избувнување на Михајловиќ врз судиите, после недосудениот фаул врз неговите играчи по што Јувентус постигна гол за 2:0.

Договорот е официјално раскинат и на негово место ќе биде назначен Валтер Мацари.

Напишете коментар