fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Скршил рака додека бегал од кучиња скитници

Објавено

на

Четириесет и двегодишен жител на селото Неготино-Полошко, завршил во гостиварската болница со скршеница на раката, која ја добил бегајќи од кучиња бездомници.

Спотед информациите од полицијата, утрово околу 7 часот и 40 минути, во селото 42-годишниот М.Х. бил нападнат од повеќе кучиња-бездомници. За да го избегне нападот, паднал на левата страна и задобил тешки телесни повреди (скршеница на раката).

Повредениот бил пренесен е во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ и по укажаната помош, пуштен на домашно лекување.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!