fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Словенија под снег, за Хрватска издадено предупредување за невреме

Објавено

на

Временските прилики во Словенија за велигденските празници, повеќе наликуваат на божиќна атмосфера. Земјата е под снег. Неочекуваните снежни врнежи создаваат проблеми во сообраќајот. Како што јавуваат тамошните медиуми, низ патиштата во делови од земјата задолжителна е зимска опрема, а поради зимските услови, неколку планински превои се затворени за движење.

За делови од Хрватска пак, за денес е издаден метеоаларм со предупредување од можно невреме, поројни дождови, грмотевици и силен ветер. Според прогнозите, стабилизација на времето хрватите може да очекуваат во среда.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!