Поврзи се со нас

Гостивар

Спасовски во посета на обновеното Полициско одделение Ростуше

Објавено

на

  • Shqip

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во посета на Полициското одделение Ростуше, каде се завршени градежните работи за санацијата и реконструкција на објектот.

„Со моите соработници и градоначалникот на Општина Маврово Ростуше, следејќи ја утврдената практика на непосредна комуникација и увид како во работењето, така и во материјално техничките капацитети на сите организациони единици при МВР, имавме можност не само да се информираме за сите тековни активности на оваа организациона единица при СВР Тетово, туку и да ги констатираме завршените работи за реконструкција на Полициското одделение Ростуше. Особено ме радува фактот што колегите од ПО Ростуше добиваат материјално-технички услови што во целост ги задоволуваат потребите за професионална функционалност, што впрочем е наша заложба и практика што ја спроведуваме плански веќе четири години наназад во континуитет. И претходно во низа прилики сум истакнувал а и сега ќе повторам дека за нас како актуелно раководство на министерството за внатрешни работи е приоритно, напоредно со обемните реформски процеси на безбедносниот сегмент, постојано да ги унапредуваме и подобруваме професионалните, социјалните, техничките услови за работа на полициските службеници со што, убедени сме, значително ке се унапреди ефикасноста и квалитетот на полициското работење.“, подвлече Спасовски.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 5 часа

Научници чипираат лилјаци во Виена

Вестипред 6 часа

Поради пожар затворен граничниот премин „Богородица“

Македонијапред 8 часа

Да се почитуваат препораките за заштита од топлотниот бран, апелира МЗ

Македонијапред 8 часа

Пратениците на одмор, локалните избори ќе се распишат на 6 август

Гостиварпред 9 часа

Ризик од пожари, СВР Тетово апелира до граѓаните да бидат внимателни и одговорни

Гостиварпред 10 часа

Нови 37 коронавирус позитивни во земјава, смртни случаи нема

Гостиварпред 11 часа

Гостиварка пријавила дека поранешниот вереник ја нападнал во локал

Гостиварпред 11 часа

Молитва за татковината во Бигорскиот Манастир

Македонијапред 12 часа

Рипнаа цените на бензините

Спортпред 12 часа

Започнува У18 ФИБА турнирот во Скопје – гостиварецот Тома Стојаноски помеѓу 12-те репрезентативци

Гостиварпред 13 часа

Гостивар за една недела има 33 новодијагностицирани со коронавирус

Вестипред 14 часа

Законот за стечајци стапи на сила, рокот за пријавување е 30 дена

Македонијапред 15 часа

Пожарите локализирани, но и натаму активни, се ангажира војската и хеликоптери за гасење

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова „неделна акција со супер ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 2 дена

Се празнува Илинден, значаен датум од историјата на Македонија

Гостиварпред 6 дена

Пронајден човечки труп на патот Маврови Анови-Дебар

Гостиварпред 2 недели

Mаж физички нападнал вработена во Службата за брза помош во Гостивар

Македонијапред 7 дена

МВР отвори оглас за 39 вработувања

Гостиварпред 1 недела

Предлог на Таравари, угостителските објекти во Гостивар да работат плус два часа

Еден ден со..пред 2 недели

ЕДЕН ДЕН СО : Трајче Богданоски, професор по физичко и кондиционен тренер

Гостиварпред 1 недела

Хрватица физички нападнала полицаец во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостиварската полиција одзеде 5 патнички моторни возила заради бучавост

Гостиварпред 1 недела

Гостиварка простирајќи алишта изгубила контрола и паднала од балкон

Гостиварпред 1 недела

Саботна контрола во Гостивар: „Летаат“ возачи – „летаат“ казни

Македонијапред 2 недели

Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, приведени пет лица

Еден ден со..пред 4 дена

ЕДЕН ДЕН СО: Шпреса Усеини, директорка на ООУ „Исмаил Ќемали“ Гостивар

Спортпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 2 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 3 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 3 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 6 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 7 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 10 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 11 месеци

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 11 месеци

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 12 месеци

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Гостиарскипред 1 година

ГОСТИВАР МОРА ДА ДИШЕ! Протест бр.2 (фотогалерија)

ФОТО ВЕСТпред 1 година

Априлијада на Gostivarpress.mk (втор дел)

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!