Na ndiqni në:

Gostivari

10 raste të reja të kovidit prej të cilëve 1 nga Gostivari, nuk ka të vdekur

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë bërë 3.529 testime, kurse janë regjistruar 10 raste të reja të KOVID-19, tha Ministria e shëndetësisë. Nëpër regjione nga:

  • Shkupi, Kumanova dhe Prilepi – nga 2

  • Gostivari, Kriva Pallankë, Kratova dhe Ohri – nga 1.

Nuk janë regjistruar persona të ri të vdekur.

Janë regjistruar 18 pacientë të shëruar nga:

  • Shkupi– 11
  • Prilepi dhe Radovishi – nga 2
  • Kumanova, Manastiri dhe Kërçova – nga 1.

Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 844.654 testime të Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i KOVID-personave të diagnostikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.593, numri i pacientëve të shëruar është 149.708, të të vdekurve është 5.472, kurse numri i rasteve aktive është 413.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!