Na ndiqni në:

Lajme

Çmimet e naftës në bursat botërore ranë me rreth 4%

Botuar

  • македонски јазик

Vlera e fuçisë në tregun e Londrës mëngjesin e sotëm është 109 dollarë, që është një rënie prej 3.55 përqind. Në të njëjtën kohë, në tregun amerikan një fuçi tregtohet me çmim gati katër për qind më të ulët, pra 105 dollarë.

Të premten këto derivate u tregtuan me çmimin 110, gjegjësisht 107 dollarë dhe çmimi vazhdoi të bjerë. Në fillim të javës së kaluar, çmimi i një fuçie ishte në nivel rekord dhe u ngjit në 130 dollarë, që ishte vlera më e lartë e tyre që nga viti 2008.

Çmimet e naftës në Maqedoni varen nga lëvizja e çmimeve në tregun botëror, RKE vendosi që çmimet të korrigjohen në baza ditore, kështu që kjo rënie, e cila ende është e pamjaftueshme, është lajm i mirë për tregun vendas.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена