Na ndiqni në:

Gostivari

Dy persona të vdekur nga Gostivari me dijagnozë kovid mes të paraqiturve nga Moj Termin

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e fundit janë kryer 3028 analiza, janë regjistruar 361 raste të reja me KOVID-19, janë shëruar 433 pacientë dhe janë regjistruar tetë vdekje, njofton Ministria e Shëndetësisë.

 

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik në 24 orët e fundit raste të reja janë regjistruar në Shkup – 166, Prilep – 41, Manastir – 30, Kavadar – 22, Koçan – 14, Kumanovë dhe Veles – nga 12, Tetovë – 8, Gjevgjeli – 6, Negotinë, Radovish dhe Dellçevë –  nga 5, Kërçova, Berova, Valandova dhe Makedonski Brod – nga 4, Strumicë – 3, Gostivar, Shtip, Ohër, Bogdanci dhe Pehçevë – nga 2, Kriva Pallankë, Probishtip, Kratovë, Demir Hisar, Krushevë dhe Dojran – nga 1.

Janë regjistruar 433 të shëruar, nga: Shkupi – 182, Manastiri – 37, Prilep – 32, Kumanovë – 23, Shtip – 21, Kavadar – 20, Gjevgjeli – 14, Tetovë – 13, Strumicë – 11, Veles dhe Dellçevë – nga 10, Koçani – 8, Kriva Pallanka – 6, Berova dhe Ohri – nga 5, Negotina, Radovishi, Vallandova dhe Makedonska Kamenica – nga 4, Makedonski Brod dhe Kratovë – nga 3, Kërçovë, Bogdanci, Demir Hisar, Vinica dhe Demir Kapi – nga 2, Krusheva, Dojrani, Sveti Nikolla dhe Resnja – nga 1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar tetë persona të vdekur, nga të cilët katër kanë vdekur nga Shkupi (61, 71, 71 dhe 83), tre të vdekur nga Manastiri (70, 74 dhe 84) dhe një i vdekur nga Kumanova (47). . Të gjithë personat e raportuar vdiqën në spital.

Sipas Regjistrit të Vdekjeve me Diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar edhe shtatë persona të vdekur me datë vdekje nga data 26.11.2021 deri më 08.12.2021. Të vdekurit e regjistruar janë nga Tetova (3), Shkupi (2) dhe Gostivari (2). Të vdekurit janë të moshës 47 deri në 88 vjeç. Katër persona vdiqën në shtëpi dhe tre në spital.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена